ČO znamená slovo MASÁŽ ?

Masáž je dotyk a ten je veľmi silný nástroj ako všetci viete. Masáž je pre všetkých prospešná nielen ak niečo bolí. Je vhodná ak sa cítite unavení, smutní, osamotení, nepochopení, prepracovaní alebo vyhorení. Ale je to predovšetkým dotyk. A ten sám o sebe bol vždy pozitívny. Pohladenie, objatie, potľapkanie, či postláčanie na uvoľnenie. Akokoľvek o tom premýšľam milujete predsa blízkosť, povzbudí vás to objatie, nakopne to potľapkanie, ktoré akoby samo za seba hovorí, že dobrá práca, záleží mi na tebe, mám ťa rád. A takto funguje i masáž.

Uľaví na tele a pohladí po duši. Nesúdi, neodsudzuje, neposudzuje. Iba je prítomná.

Vnútri nastane pokoj a úľava. V praxi vnímam intenzívne ako sa mi ľudia menia pred očami, že sú po masáži jemnejší, spokojnejší, šťastnejší.

Čo sa vysiela do okolitého sveta po masáži?

No predsa láska. Dobrá a pokojná vibrácia. Spomeniete si na prácu a asi tri štvrtiny ľudí strasie a pomyslí si, ooo nie.“ No pomyslíte si na masáž, akú emóciu vo vás vyvolá? POKOJ? RADOSŤ? UVOĽNENIE? KOMBINÁCIA VŠETKÉHO?

Je veľa rôznych masáží, rôzne veľa kombinácií, pretože každý masér je veľmi individuálny a originálny. Niekoho oslovila reflexná masáž nôh, niekoho nadchli mäkké techniky, niekto zase má rád lávové kamene, či lymfodrenáž. Sú maséri, čo to kombinujú.

V bežnej praxi u mňa, sa podľa potreby a pocitu striedajú viaceré druhy a dbám o to, aby sa klient cítil pohodlne a oddýchol si. Sú ale aj takí citlivejší ľudia, ktorí to majú zakaždým iné. A preto je dôležité, aby masér dokázal vnímať svojho klienta a ten by mal komunikovať s masérom.

V živote som stretla veľa masérov a tak viem, že v každom odvetví sú poctivejší maséri, teda zapálení za prácu a baví ich to. Potom sú aj takí, ktorí to berú ako prácu a urobia presne podľa knihy a urobia iba to čo sa naučili, ale nevnímajú pocitovo vaše reakcie. Niekedy sa klienti dokonca hanbia priznať, že je to už kúsok viac bolestivé ako dokážu prijať alebo, že by radšej silnejšiu. Ale presne tak, ako klienti majú prah bolesti.

Aj my maséri máme rôznu mieru tlaku, ktorú dokážeme vynaložiť pri masáži.

Počúvam denne príbehy, kedy si ľudia dopriali masáž a povedali si, že už nikdy viac lebo bola príliš bolestivá alebo naopak veľmi hladkavá. Ak som prvá kto týchto /ja ich volám nováčikov/ ľudí zaúča do tajov masáže, veľmi sa teším.

Klienti nebojte sa pýtať a niekedy maséra upozorniť na tlak a maséri nebojte sa experimentovať a byť vnímaví. Nie vždy sila či hladkanie je to, za čo klient zaplatí. Jednoznačne je fajn ak to hneď na začiatku klient povie, čo očakáva od masáže lebo sa to potom lepšie orientujete vy ako masér. Niekedy to pre klientov znamená, nevzdať sa a hľadať toho svojho, do klanu, dopriať si masáž aj u viacerých masérov.

Pre masérov dôležité , aby vedeli načúvať reči tela klienta.

Mojím prianím je, aby sme sa vedeli prepájať klienti a maséri, aby sme si viac dôverovali ako aj maséri medzi sebou. Aby sme vedeli podať hojnosť ďalej lebo aj to je dôležité. Takže, ak máte záujem sa dozvedieť o mojom projekte viac, či už ste maséri alebo začínate a ste úplný laik, ktorý to chce pre radosť a pre svojich blízkych. Ste na správnom mieste. Poďme a vytvorme skupinu ľudí, ktorí sa budú podporovať. Ak budete mať veľa klientov, aby ste ich vedeli poslať k inému masérovi a s láskou, vďakou, že máte hojnosť, že máte viac ako dosť. Aby sme sa prepájali a robili mosty, kde na každom záleží. Na pocite maséra i klienta.

tanyales29@gmail.com

s pozdravom TATIANA
description